Реєстрація, супровід і припинення діяльності, ліквідація ФОП.
На сьогоднішній день, найпоширенішою і доступною організаційною формою для ведення бізнесу є Фізична особа – підприємець.
Справа в тому, що реєстрація юридичної особи проводиться набагато складніше ніж реєстрація ФОП, при тому що дана форма допомагає зробити старт Вашому бізнесу з невеликим початковим капіталом. Якщо Вам знадобиться реєстрація, супровід діяльності, припинення діяльності, ліквідація ФОП (фізичної особи – підприємця) чи Вам необхідно оскаржити дії податкової, реструктуризовати борги і вчинити інші юридичні дії – наші адвокати та юристи зможуть забезпечити якісну консультацію по цим питанням і надати весь спектр необхідних послуг.
Юридична компанія «Микола Дем’яненко та партнери» надає послуги з питань реєстрації, супроводу діяльності, припиненні діяльності, ліквідації ФОП та оскарженню дій податкової, виконавчої служби та будь – яких рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, ініціювання відкриття кримінального провадження та внесення його в Єдиний реєстр досудових розслідувань, реструктуризації боргів, поверненню коштів, підготовки договорів, угод, позовних заяв, клопотань, пояснень, запитів, апеляційних і касаційних скарг та інших процесуальних документів, отриманню витягів, довідок, виписок, виступає представником в суді, виконавчій службі, поліції, прокуратурі, банківських та фінансових структурах та в інших державних і недержавних установах і підприємствах для захисту ФОП.
ЯК ЗАКРИТИ ФОП 1, 2, 3 ГРУПИ У 2025 РОЦІ ?
Закриття ФОП – процедура припинення підприємницької діяльності, яку необхідно пройти в разі прийняття рішення про ліквідацію бізнесу. Незважаючи на безліч нюансів, процес закриття є не таким складним, як може здатися на перший погляд. Але виключно за умови, що ви знаєте про всі тонкощі та правильно здійсните основні кроки.
Тому фахівці компанії БІП підготували для вас детальну інструкцію, яка включає детальний розгляд всіх кроків, необхідних для успішного закриття ФОП 1, 2 та 3 груп у 2025 році. Під час закриття ФОП підприємцю потрібно сплатити всі необхідні податки та збори, закрити банківський рахунок, пройти процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Отже, в цій статті ми детально розкажемо, як закрити ФОП 1-3 групи та розглянемо всі ключові кроки процедури й вимоги до закриття ФОП, встановлені для кожної групи.
Закриття ФОП 1 група
Для закриття ФОП 1 групи у 2025 році необхідно виконати наступні кроки:
- Проведення звірки в кабінеті платника податків по ФОП.
Перевірити поле “Стан розрахунків з бюджетом”, зайти в кожен податок та пересвідчитись в тому, що відсутній податковий борг (є спеціальний стовпчик, який так і називається – “податковий борг”). Також варто “погортати” кожен рік в цьому полі та перевірити своєчасність сплати податків. Єдиний податок сплачується авансово до 20 числа щомісяця та становить 10% від прожиткового мінімуму. Кожного місяця від 20 числа у Вас має бути запис з кодом “17(“ та сумою нарахованого податку, якщо сплатили пізніше ніж 20-го числа – це буде протермінування, за яке має бути нарахований штраф (є певні періоди, за які штрафи не нараховувались). Так само із ЄСВ, але граничні строки сплати цього податку – до 19-го числа місяця, наступного за кварталом, за який йде оплата. Наприклад, за 1 квартал 2025р. потрібно сплатити ЄСВ до 21.04.2025р. При протермінуванні сплати ЄСВ нараховується штраф. З 1 січня 2025 року введено для ФОПів ВЗ, його потрібно сплачувати авансово, в ті ж терміни, що і єдиний податок, в сумі 10% від мінімальної заробітної плати (800 грн. в 2025 році). Сплата цього податку також з’являється кодом “17(“ в Стані розрахунків з бюджетом. Ще одне поле, яке потрібно перевірити в кабінеті платника податків – “Перегляд звітності”. Тут потрібно звірити, чи за кожен рік діяльності ФОПа є звіт та чи не порушений термін подання річних звітів – до 01 березня наступного року, що слідує за звітним, тобто протягом 60 днів після закінчення звітного року. Наприклад, за 2024р. ФОП платник єдиного податку 1 групи має подати декларацію до 01 березня 2025 року. - Проведення перевірки наявних первинних документів та формування папки по Вашому ФОП.
Перед тим, як закрити ФОП 1 групи, потрібно перевірити наявність всіх первинних документів – актів, накладних, що підтверджують отримані доходи по Вашому ФОП. Якщо якісь з них відсутні – пошукати замовників та попросити їх, до речі, можна підписати онлайн через сервіси електронного документообороту. Якщо маєте всі документи по ФОП – складіть папку про всяк випадок. Порядок розташування документів у папці: книга обліку доходів (за той період, що велась в електронному вигляді – роздруківки), виписки банку, договори та акти/накладні до них в хронологічному порядку. Така папка Вам буде потрібна у разі, якщо по Вашому закритому ФОП буде ініційована податкова перевірка – явище не дуже часте, проте можливе. - Сплата ЄСВ, ЄП та ВЗ за останній місяць діяльності ФОП.
Якщо Ви прийняли стійке рішення закрити ФОП – радимо робити це до кінця місяця, оскільки за місяць, в якому відбулось закриття – нараховується єдиний податок, ЄСВ та ВЗ, навіть якщо Ви подали заяву про припинення ФОП 1 липня, наприклад, все одно єдиний податок, ЄСВ та ВЗ за липень буде нараховано і їх потрібно буде оплатити, інакше виникає податковий борг. - Закриття рахунків ФОП в банку.
Закрити рахунки в банку потрібно в той же день, але не пізніше подачі заяви про припинення ФОП. Вам потрібно звернутись до менеджера банку або через інтернет-банкінг сформувати виписки з усіх рахунків ФОП за весь період діяльності ФОП. Виписки мають бути з печаткою та підписом банку (дозволено цифровий варіант підпису). Також подбайте про отримання довідок про закриття всіх рахунків ФОП! - Подача заяви про припинення ФОП.
Це можна зробити онлайн через веб-версію “Дія” або офлайн, шляхом подання відповідної заяви державному реєстраторові. Державний реєстратор протягом 24 годин після отримання документів вносить відомості про припинення ФОП до Єдиного державного реєстру та повідомляє про це податкову, органи статистики та Пенсійний фонд. Якщо обираєте онлайн формат подачі заяви – обов’язково проконтролюйте отримання виписки з ЄДР – прийде в “Дія” в меню “Отримані документи” – це документ, що підтверджує припинення ФОП. Після отримання виписки з ЄДР також радимо перевірити кабінет платника податків – поле “Облікові дані платника” – тут потрібно перевірити статус в полі “Перебування в стані припинення”, а також чи з’явилась дата анулювання статусу платника єдиного податку. - Подача ліквідаційного звіту ФОП.
Ліквідаційний звіт – це остання декларація підприємця. Вона подається за тією ж формою та тим же періодом, що і звичайні звітні декларації, проте містить особливі помітки, що свідчать про те, що вона остання, ліквідаційна. Для подання ліквідаційної декларації потрібно обрати період – рік, рік в якому припиняється ФОП, форму F0103406 “Податкова декларацiя платника єдиного податку – фiзичної особи – пiдприємця (для першої та другої груп – рiк, мiсяць)” та додати додаток 1. Особлива відмітка для ліквідаційної декларації в головному документі – галочка в полі 8.1. платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення. Далі головний документ заповнюється як зазвичай, але за період до закриття ФОП. В додатку 1 “Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску до податкової декларацiї платника єдиного податку – фiзичної особи – пiдприємця” до декларації потрібно поставити галочку в полі 5.3 тип форми – після припинення, вказати число, місяць та рік припинення ФОП, зазначити період перебування на спрощеній системі по дату припинення ФОП та заповнити дані в таблиці №9 тільки за ті місяці, що передують закриттю ФОП, включно з місяцем припинення. Увага! Підписати таку декларацію можна лише ключем фізичної особи, оскільки ключ ФОП втрачає свою юридичну силу одразу після подання заяви про припинення ФОП. - Податкова перевірка закритого ФОП.
Законодавство не встановлює чітких строків, коли податкова може ініціювати перевірку після закриття ФОП. Тому краще зберігати всі документи, що стосуються підприємницької діяльності, описані вище. За бажанням, ФОП сам може ініціювати таку перевірку з метою зняття з обліку в податкових органах, написавши заяву про проведення перевірки. А от що стосується термінів, за які податкова може перевірити документи вашого ФОП – вони встановлені в ст. 102 Податкового кодексу України і загальним правилом встановлюють 1095 днів, але через карантин зупинявся перебіг строків давності, тому перевірити можуть понад 3 роки.
Закриття ФОП 2 група
Для закриття ФОП 2 групи у 2025 році необхідно виконати наступні кроки:
- Проведення звірки в кабінеті платника податків по ФОП.
Перевірити поле “Стан розрахунків з бюджетом”, зайти в кожен податок та пересвідчитись в тому, що відсутній податковий борг (є спеціальний стовпчик, який так і називається – “податковий борг”). Також варто “погортати” кожен рік в цьому полі та перевірити своєчасність сплати податків. Єдиний податок сплачується авансово до 20 числа щомісяця та становить 20% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок календарного року, в якому ведеться діяльність ФОПа. Кожного місяця від 20 числа у Вас має бути запис з кодом “17(“ та сумою нарахованого податку, якщо сплатили пізніше ніж 20-го числа – це буде протермінування, за яке має бути нарахований штраф (є певні періоди, за які штрафи не нараховувались). Так само із ЄСВ, але граничні строки сплати цього податку – до 19-го числа місяця, наступного за кварталом, за який йде оплата. Наприклад, за 1 квартал 2025р. потрібно сплатити ЄСВ до 21.04.2025р. При протермінуванні сплати ЄСВ нараховується штраф. З 1 січня 2025 року введено для ФОПів ВЗ, його потрібно сплачувати авансово, в ті ж терміни, що і єдиний податок, в сумі 10% від мінімальної заробітної плати (800 грн. в 2025 році). Сплата цього податку також з’являється кодом “17(“ в Стані розрахунків з бюджетом. Ще одне поле, яке потрібно перевірити в кабінеті платника податків – “Перегляд звітності”. Тут потрібно звірити, чи за кожен рік діяльності ФОПа є звіт та чи не порушений термін подання річних звітів – до 01 березня наступного року, що слідує за звітним, тобто протягом 60 днів після закінчення звітного року. Наприклад, за 2024р. ФОП платник єдиного податку 2 групи має подати декларацію до 01 березня 2025 року. - Звільнення найманих працівників, якщо були наймані.
Обов’язково додайте до Об’єднаного звіту додаток 5 з даними про звільнення працівників – дані з цього додатка проставляють в електронні, паперові книжки Ваших працівників. - Проведення перевірки наявних первинних документів та формування папки по Вашому ФОП.
До того, як закрити ФОП 2 групи, потрібно перевірити наявність всіх первинних документів – актів, накладних, що підтверджують отримані доходи по Вашому ФОП. Якщо якісь з них відсутні – пошукати замовників та попросити їх, до речі, можна підписати онлайн через сервіси електронного документообороту. Якщо маєте всі документи по ФОП – складіть папку про всяк випадок. Порядок розташування документів у папці: книга обліку доходів (за той період, що велась в електронному вигляді – роздруківки), виписки банку, договори та акти/накладні до них в хронологічному порядку. Така папка Вам буде потрібна у разі, якщо по Вашому закритому ФОП буде ініційована податкова перевірка – явище не дуже часте, проте можливе. - Скасування реєстрації ПРРО/РРО, якщо були.
Якщо Ваш ФОП фіскалізував чеки на продані товари, варто звірити Z-звіти (частина безготівковий розрахунок) з сумами, що були отримані на рахунок ФОП. Для скасування реєстрації ПРРО потрібно подати форму №20 -ОПП та форму №1-ПРРО в той місяць, коли закривається ФОП з відповідними відмітками про скасування. А також форму 5-ПРРО. - Сплата ЄСВ, ЄП та ВЗ за останній місяць діяльності ФОП.
Якщо Ви прийняли стійке рішення закрити ФОП – радимо робити це до кінця місяця, оскільки за місяць, в якому відбулось закриття – нараховується єдиний податок, ЄСВ та ВЗ, навіть якщо Ви подали заяву про припинення ФОП 01 липня, наприклад, все одно єдиний податок, ЄСВ та ВЗ за липень буде нараховано і їх потрібно буде оплатити, інакше виникає податковий борг. - Закриття рахунків ФОП в банку.
Закрити рахунки в банку потрібно в той же день, але не пізніше подачі заяви про припинення ФОП. Вам потрібно звернутись до менеджера банку або через інтернет-банкінг сформувати виписки з усіх рахунків ФОП за весь період діяльності ФОП. Виписки мають бути з печаткою та підписом банку (дозволено цифровий варіант підпису). Також подбайте про отримання довідок про закриття всіх рахунків ФОП! - Подача заяви про припинення ФОП.
Це можна зробити онлайн через веб-версію “Дія” або офлайн, шляхом подання відповідної заяви державному реєстраторові. Державний реєстратор протягом 24 годин після отримання документів вносить відомості про припинення ФОП до Єдиного державного реєстру та повідомляє про це податкову, органи статистики та Пенсійний фонд. Якщо обираєте онлайн формат подачі заяви – обов’язково проконтролюйте отримання виписки з ЄДР – прийде в “Дія” в меню “Отримані документи” – це документ, що підтверджує припинення ФОП. Після отримання виписки з ЄДР також радимо перевірити кабінет платника податків – поле “Облікові дані платника” – тут потрібно перевірити статус в полі “Перебування в стані припинення”, а також чи з’явилась дата анулювання статусу платника єдиного податку. - Подача ліквідаційного звіту ФОП.
Ліквідаційний звіт – це остання декларація підприємця. Вона подається за тією ж формою та тим же періодом, що і звичайні звітні декларації, проте містить особливі помітки, що свідчать про те, що вона остання, ліквідаційна. Для подання ліквідаційної декларації потрібно обрати період – рік, рік в якому припиняється ФОП, форму F0103406 “Податкова декларація платника єдиного податку – фiзичної особи – пiдприємця (для першої та другої груп – рiк, мiсяць)” та додати додаток 1. Особлива відмітка для ліквідаційної декларації в головному документі – галочка в полі 8.1. платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення.
Далі головний документ заповнюється як зазвичай, але за період до закриття ФОП. В додатку 1 “Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску до податкової декларації платника єдиного податку – фiзичної особи – пiдприємця” до декларації потрібно поставити галочку в полі 5.3 тип форми – після припинення, вказати число, місяць та рік припинення ФОП, зазначити період перебування на спрощеній системі по дату припинення ФОП та заповнити дані в таблиці №9 тільки за ті місяці, що передують закриттю ФОП, включно з місяцем припинення. Увага! Підписати таку декларацію можна лише ключем фізичної особи, оскільки ключ ФОП втрачає свою юридичну силу одразу після подання заяви про припинення ФОП. - Податкова перевірка закритого ФОП.
Законодавство не встановлює чітких строків, коли податкова може ініціювати перевірку після закриття ФОП. Тому краще зберігати всі документи, що стосуються підприємницької діяльності, описані вище. За бажанням, ФОП сам може ініціювати таку перевірку з метою зняття з обліку в податкових органах, написавши заяву про проведення перевірки. А от що стосується термінів, за які податкова може перевірити документи вашого ФОП – вони встановлені в ст. 102 Податкового кодексу України і загальним правилом встановлюють 1095 днів, але через карантин зупинявся перебіг строків давності, тому перевірити можуть понад 3 роки.
Закриття ФОП 3 група
Для закриття ФОП 3 групи у 2025 році необхідно виконати наступні кроки:
- Проведення звірки в кабінеті платника податків по ФОП.
Як закрити ФОП 3 групи: спершу перевірити поле “Стан розрахунків з бюджетом”, зайти в кожен податок та пересвідчитись в тому, що відсутній податковий борг (є спеціальний стовпчик, який так і називається – “податковий борг”). Також варто “погортати” кожен рік в цьому полі та перевірити своєчасність сплати податків. Єдиний податок сплачується протягом 50 днів після закінчення звітного кварталу. Кожного кварталу у Вас має бути запис з кодом “17(“ та сумою нарахованого податку, що вказана в декларації, якщо сплатили пізніше заявленого строку – це буде протермінування, за яке має бути нарахований штраф (є певні періоди, за які штрафи не нараховувались). Так само із ЄСВ, але граничні строки сплати цього податку – до 19-го числа місяця, наступного за кварталом, за який йде оплата. Наприклад, за 1 квартал 2025р. потрібно сплатити ЄСВ до 21.04.2025р. При протермінуванні сплати ЄСВ нараховується штраф. З 1 січня 2025 року ФОПи 3 групи мають сплачувати ВЗ 1% з доходу, тому, якщо до закриття в 2025 році ви встигли отримати дохід, ВЗ також має бути сплачено, в ті ж терміни, що й єдиний податок. Ще одне поле, яке потрібно перевірити в кабінеті платника податків – “Перегляд звітності”. Тут потрібно звірити, чи за кожен квартал діяльності ФОПа є звіт та чи не порушений термін подання звітів – оскільки звітність ФОПа 3 групи має бути подана протягом 40 календарних днів від закінчення звітного кварталу. Наприклад, річний звіт за 2024 рік ФОП платник єдиного податку 3 групи має подати до 10 лютого 2025 року. - Звільнення найманих працівників, якщо були наймані.
Обов’язково додайте до Об’єднаного звіту додаток 5 з даними про звільнення працівників – дані з цього додатка проставляють в електронні, паперові книжки Ваших працівників. - Проведення перевірки наявних первинних документів та формування папки по Вашому ФОП.
Потрібно перевірити наявність всіх первинних документів – актів, накладних, що підтверджують отримані доходи по Вашому ФОП. Якщо якісь з них відсутні – пошукати замовників та попросити їх, до речі, можна підписати онлайн через сервіси електронного документообороту. Якщо маєте всі документи по ФОП – складіть папку про всяк випадок. Порядок розташування документів у папці: книга обліку доходів (за той період, що велась в електронному вигляді – роздруківки), виписки банку, договори та акти/накладні до них в хронологічному порядку. Така папка Вам буде потрібна у разі, якщо по Вашому закритому ФОП буде ініційована податкова перевірка – явище не дуже часте, проте можливе. - Скасування реєстрації ПРРО/РРО, якщо були.
Якщо Ваш ФОП фіскалізував чеки на продані товари, варто звірити Z-звіти (частина безготівковий розрахунок) з сумами, що були отримані на рахунок ФОП. Для скасування реєстрації ПРРО потрібно подати форму №20 -ОПП та форму №1-ПРРО в той місяць, коли закривається ФОП з відповідними відмітками про скасування. А також форму 5-ПРРО. - Сплата ЄСВ за останній місяць діяльності ФОП.
Якщо Ви прийняли стійке рішення закрити ФОП – радимо робити це до кінця місяця, оскільки за місяць, в якому відбулось закриття – нараховується ЄСВ, навіть якщо Ви подали заяву про припинення ФОП 01 липня, наприклад, все одно ЄСВ за липень буде нараховано і його потрібно буде платити, інакше виникає податковий борг. - Закриття рахунків ФОП в банку.
Закрити рахунки в банку потрібно в той же день, але не пізніше подачі заяви про припинення ФОП. Вам потрібно звернутись до менеджера банку або через інтернет-банкінг сформувати виписки з усіх рахунків ФОП за весь період діяльності ФОП. Виписки мають бути з печаткою та підписом банку (дозволено цифровий варіант підпису). Також подбайте про отримання довідок про закриття всіх рахунків ФОП! - Подача заяви про припинення ФОП.
Як закрити ФОП 3 групи в 2025 році? Це можна зробити онлайн через веб-версію “Дія” або офлайн, шляхом подання відповідної заяви державному реєстраторові. Державний реєстратор протягом 24 годин після отримання документів вносить відомості про припинення ФОП до Єдиного державного реєстру та повідомляє про це податкову, органи статистики та Пенсійний фонд. Якщо обираєте онлайн формат подачі заяви – обов’язково проконтролюйте отримання виписки з ЄДР – прийде в “Дія” в меню “Отримані документи” – це документ, що підтверджує припинення ФОП. Після отримання виписки з ЄДР також радимо перевірити кабінет платника податків – поле “Облікові дані платника” – тут потрібно перевірити статус в полі “Перебування в стані припинення”, а також чи з’явилась дата анулювання статусу платника єдиного податку. - Подача ліквідаційного звіту ФОП.
Ліквідаційний звіт – це остання декларація підприємця. Вона подається за тією ж формою та тим же періодом, що і звичайні квартальні декларації, проте містить особливі помітки, що свідчать про те, що вона остання, ліквідаційна. Для подання ліквідаційної декларації потрібно обрати період – квартал, рік в якому припиняється ФОП, форму F0103308 “Податкова декларацiя платника єдиного податку – фiзичної особи – пiдприємця (для третьої групи – квартал, мiсяць)” та додати додаток 1. Особлива відмітка для ліквідаційної декларації в головному документі – галочка в полі 8.1. платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення. Далі головний документ заповнюється як зазвичай, але за період до закриття ФОП. В додатку 1 “Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску до податкової декларацiї платника єдиного податку – фiзичної особи – пiдприємця” до декларації потрібно поставити галочку в полі 5.3 тип форми – після припинення, вказати число, місяць та рік припинення ФОП, зазначити період перебування на спрощеній системі по дату припинення ФОП та заповнити дані в таблиці №9 тільки за ті місяці, що передують закриттю ФОП, включно з місяцем припинення. Увага! Підписати таку декларацію можна лише ключем фізичної особи, оскільки ключ ФОП втрачає свою юридичну силу одразу після подання заяви про припинення ФОП. - Податкова перевірка закритого ФОП.
Законодавство не встановлює чітких строків, коли податкова може ініціювати перевірку після закриття ФОП. Тому краще зберігати всі документи, що стосуються підприємницької діяльності, описані вище. За бажанням, ФОП сам може ініціювати таку перевірку з метою зняття з обліку в податкових органах, написавши заяву про проведення перевірки. А от що стосується термінів, за які податкова може перевірити документи вашого ФОП – вони встановлені в ст. 102 Податкового кодексу України і загальним правилом встановлюють 1095 днів, але через карантин зупинявся перебіг строків давності, тому перевірити можуть понад 3 роки.
Закриття ФОП на окупованих територіях
Закриття ФОП на окупованих територіях є складним процесом, що вимагає особливої уваги до правових та фінансових аспектів. Окуповані території визначаються Кабінетом Міністрів України та включають окремі райони, міста, селища та села областей, у яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Спеціальні вимоги
Для закриття ФОП на окупованих територіях необхідно виконати наступні кроки:
- Надання податкової звітності.
Якщо ФОП працював за спрощеною системою оподаткування, то потрібно подати декларацію платника єдиного податку за місяць/квартал, у якому закрили ФОП. Якщо ФОП працював за загальною системою оподаткування, то потрібно подати податкову звітність протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем місяця, в якому закрито ФОП. - Сплата податків.
Якщо ФОП працював за спрощеною системою оподаткування, то потрібно сплатити єдиний податок за місяць, у якому закрили ФОП, або за квартал, якщо були у 3-й групі єдиного податку. Якщо ФОП працював за загальною системою оподаткування, то протягом 10 днів після подання звітності потрібно сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. - Закриття банківського рахунку.
Зверніться до банку, в якому відкрито рахунок ФОП, та закрийте його. - Незалежно від системи оподаткування, потрібно сплатити Єдиний соціальний внесок за місяць, у якому закрили ФОП.
- Закриття ФОП автоматично надійде до ЄДР та податкової за місцем реєстрації ФОП.
Як закрити ФОП на окупованих територіях – деякі нюанси:
Закриття ФОП на окупованих територіях вимагає особливої уваги до правових та фінансових аспектів. ФОП, зареєстровані на окупованих територіях, повинні виконати спеціальні кроки для закриття, включаючи надання податкової звітності, сплату податків та закриття банківського рахунку.
Отже, для закриття ФОП у 2025 році необхідно подати ліквідаційну декларацію, сплатити всі необхідні податки та збори, закрити банківський рахунок, та пройти процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Якщо у вас залишилися питання, фахівці компанії БІП з радістю допоможуть – звертайтесь за вказаним на сайті номером телефону.