Задати питання

Супровід підприємств

Абсолютно кожне підприємство, незалежно від масштабів бізнесу або форми власності, регламентується законодавчими нормативами. Якщо підприємство не дотримуються вимоги і умови фінансово-господарської діяльності, то наступає матеріальна відповідальність (передбачені покарання у вигляді штрафних санкцій) чи адміністративна відповідальність, а в певних випадках і кримінальна відповідальність. Для уникнення цих проблем , юридичні особи прагнуть організувати юридичну підтримку, яка здійснює супровід діяльності підприємства на основі укладеного договору.
Юридична компанія «Дем’яненко та партнери» здійснює повний спектр послуг в сфері юридичного супроводу підприємства в Києві, так і по всій Україні. Таким чином клієнти можуть отримувати всі види юридичних консультацій та рекомендацій щодо діяльності своїх підприємств.
В основу підтримки входить повний юридичний супровід діяльності організації, яке включає:
 • підготовку та подачу документів правового характеру (позовних заяв, скарг, угод, листів і запитів);
 • інструктаж уповноважених співробітників підприємства, по веденню кадрової документації, включаючи складання організаційних наказів;
 • представництво інтересів підприємства в судах;
 • підготовка документації та проведення державної ліквідації підприємств всіх прав власності;
 • вся ділова переписка контрольованого підприємства ведеться відповідно до законодавства України, порушення яких може послужити причиною для відмови у вирішенні питання в судовому порядку.
Під час подолання найважливіших проблем комерційного характеру адвокат чи юрист супроводжує клієнта, дотримуючись його інтересів переговорних процесах і попереджаючи про всі можливі ризики, пов’язані з підписанням договору.
Таким чином, юридичний супровід фірми – це захист інтересів підприємця і регулювання бізнес процесів з урахуванням всіх вимог законодавства і контролюючих органів.
Юридична компанія «Дем’яненко і партнери» надає повну підтримку і консультацію в наданні послуг по супроводу діяльності підприємства.

РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА

Рейдерам може сподобатися абсолютно будь-яке підприємство. Плекати надії на захист правоохоронних органів в таких випадках точно не варто, український бізнес перебуває в ситуації, коли його порятунок при рейдерському захопленні безпосередньо залежить від нього самого.

Своєчасно подбати про безпеку куди продуктивніше, ніж боротися з рейдерами, які вже захопили підприємство.

Основний інструмент антирейдерської захисту підприємства – регулярна перевірка всього бізнесу, моніторинг для виявлення слабких місць. Рейдери приймають рішення про захоплення не в один день і годину, вони вивчають підприємство довгий час і аналізують його слабкі сторони. Така перевірка допоможе застрахуватися не тільки від рейдерів, а й дозволить виявити і ліквідувати поточні проблеми.

Звернути увагу варто на:

- статутні документи.

Важливо забезпечити безпечне зберігання оригіналів і подбати щодо нотаріально засвідчених копій цих документів;

- трудові договори, керівний склад компанії.

Установчим документом і внутрішньою документацією підприємства слід передбачити законну можливість усунути від виконання трудових обов’язків керівника або співробітника, без шкоди для компанії;

- коректне оформлення прав власників на підприємство, активів і майна;

- безпеку внутрішньої інформації.

Захисту потребує інформація про співробітників, клієнтів, технологіях, дані про систему охорони, робочі листування, телефонні переговори, скайп дзвінки, пошта;

- фізичну безпеку.

На підприємстві повинна бути служба охорони з чіткими інструкціями на випадок критичних ситуацій;

- людський ресурс.

Обов’язкова внутрішня корпоративна культура: компанія повинна бути не просто місцем, куди люди ходять «відмучилися і піти додому», співробітників потрібно залучати до процесу досягнення загальних цілей і правильно мотивувати. Навіть ті, хто йде з компанії повинні «йти мирно» і залишатися лояльними, важливо не забувати, що кожен співробітник – внутрішній клієнт. Також сюди варто віднести інструктаж всіх працівників компанії. Вони обов’язково повинні знати, як себе вести і що робити при рейдерському захопленні (або обшуку). Такий інструктаж дасть їм правильну установку на екстрений випадок і покаже, від кого що можна очікувати.

- конфлікти.

Конфліктні ситуації як всередині, так і з партнерами роблять компанію вразливою. Вони володіють цінною внутрішньою інформацією, місцями конфіденційної, і конфлікт може підштовхнути їх поділитися нею з рейдерами,

- історію судових справ і необгрунтовані судові позови.

Юридична служба повинна тримати руку на пульсі всього, що відбувається по всіх судових справах компанії, у всіх інстанціях і бити на сполох при отриманні підозрілих повідомлень про нові судові процеси або реєстраційні дії, регулярно моніторити реєстри (Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, громадських формувань, безкоштовна перевірка на веб-сайті Міністерства юстиції України або інформаційна довідка в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (платна послуга), Єдиний державний реєстр судових рішень і веб-ресурс « Судова влада України », в яких за назвою або кодом юридичної особи можна виявити відкриття провадження у судовій справі).

Обов’язковою мірою також є створення резервного грошового фонду, при рейдерському захопленні або обшуку ви дуже порадієте того, що прийняли таке рішення в минулому.

Наступний аспект не менш важливий, ніж всі вищеописані. Комунікація з ключовими в галузі і бізнесі ЗМІ (онлайн і друковані видання, телеканали, радіо, facebook) повинна бути налагоджена і постійно підтримуватися. Так ви зможете не тільки оповістити громадськість про те, що відбувається, а й дати зрозуміти рейдерам, що ця спроба захоплення принесе їм лише проблеми і збитки.

Які «симптоми» підготовки рейдерського захоплення вашого підприємства?

Варто занепокоїтися, якщо борги компанії систематично почали скуповувати. Це один з найпоширеніших способів отримати вплив над компанією. Отримання повідомлень про офіційні процедурах від органів влади, наприклад, про судовий процес, надуманих, необґрунтованих позовів. Рейдери діють через підроблену документацію, тому отримавши інформацію про підозрілі дії в державних органах варто негайно розібратися в питанні і тримати руку на «тривожну кнопку», щоб встигнути активізувати захисні механізми. Шквал державних перевірок та негативне висвітлення в ЗМІ теж може свідчити про підготовку рейдерського захоплення.

Якщо одне або кілька вищеописаних дій виявилися, потрібно негайно активізувати всі механізми, які ви вже завбачливо підготували. Активізуйте фізичну охорону підприємства, PR службу і співробітників, подайте заяву в поліцію про правопорушення за статтями 190 (шахрайство) або 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) Кримінального кодексу. Факт подачі заяви і відкриття кримінального провадження, зрозуміло, не вирішує проблему і не усуває ризик захоплення, але, якщо протистояння з опонентами затягнеться надовго, наявність відкритого кримінального провадження допоможе накласти арешт на спірне майно та привернути увагу до проблеми з боку чиновників.

Якщо Рейдерами такі дії розпочаті чи є підозра на вчинення незаконних дій Рейдерами, радимо звертатись до адвокатів і юристів, які мають необхідний досвід і здійснять допомогу в боротьбі з такими проявами.

Матеріал з Інтернету.

Як не стати жертвою рейдерських дій – роз’яснення Мін’юсту

Рейдерські атаки залишаються справжнім викликом для українського бізнесу. Зазвичай рейдерське захоплення відбувається через незаконні зміни в корпоративній структурі підприємства – затверджується статут у новій редакції та вносяться зміни до ЄДРПОУ.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Типовими помилками потенційних жертв «мисливців» за чужим майном є:

 • недосконалість установчих документів (Статуту);
 • відсутність моніторингу за змінами в державних реєстрах;
 • відсутність упорядкованого документообігу підприємства;
 • несвоєчасне звернення до органів державної влади та судів.

Мінімізувати ризики, пов’язані з рейдерськими діями, можна, розставивши юридичні «пастки», які значно знизять ризики внесення незаконних змін у державні реєстри. Для представників бізнесу — це, насамперед, належне оформлення установчих документів, зокрема статутів, в яких варто передбачити антирейдерські запобіжники, наприклад:

 • обов’язковість нотаріального посвідчення договору про відчуження майнових прав або частки в статутному капіталі (для всіх юридичних осіб, крім ТОВ);
 • за можливості встановити умову про те, що окремі рішення загальних зборів, скажімо, щодо зміни керівника підприємства, мають підписуватися всіма присутніми учасниками (засновниками), а не тільки головою і секретарем, чи головуючим на зборах;
 • визначити, що підписувати статут у новій редакції має не уповноважена особа, а учасники (засновники) товариства, які голосували за затвердження цього документу;
 • прописати, що голова загальних зборів має обиратися із числа учасників (засновників) товариства.

Будь-яке рейдерство в своїй більшості починається з отримання того чи іншого судового рішення, яке «легалізує» нового власника. Тому не зайвим буде проведення моніторингу даних про фігурування компанії (її засновників) в тих чи інших судових процесах.

Такі антирейдерські запобіжники дозволять завжди бути в курсі можливих атак на бізнес і своєчасно їх ліквідувати на стадії зародження.

Матеріал з Інтернету.