Задати питання

Податкові спори, податковий адвокат

Робота підприємства будь якої форми власності, завжди знаходиться під контролем податкових служб і порушення правил оплати податків, може привести до банкрутства підприємства.
Юридична компанія «Дем’яненко та партнери» надає повний спектр юридичних послуг, пов’язаних з вирішенням податкових спорів і юридичні консультації в сфері податкової діяльності, а саме:
 • аналіз рішення про притягнення до податкової відповідальності та підготовка заяви про оскарження ненормативного акту;
 • аналіз рішення про призначення податкової перевірки, акту перевірки та підготовка заперечень на акт;
 • оскарження ухвали про відмову в забезпеченні вимог заяви;
 • збір доказів;
 • подача заяви до суду;
 • підготовка клопотання про поновлення строку подачі заяви (якщо термін пропущений);
 • участь в досудовому врегулюванні податкового спору;
 • участь в судовому засіданні першої, апеляційної, касаційної інстанції;
 • підготовка та подання зауважень на протокол судового засідання;
 • складання та подача апеляційної скарги на рішення або ухвалу суду першої інстанції (заперечення на апеляційну скаргу);
 • складання та подання касаційної скарги (заперечення на касаційну скаргу);
 • підготовка і подача заяви про перегляд судових актів у порядку нагляду (заперечення на заяву).
У вирішенні податкових спорів слід надати особливу увагу досудового оскарження або ж вирішувати їх безпосередньо з податковими організаціями в судовому порядку.
Подібні податкові спори виникають з різних причин:
 • донарахування податкових зобов’язань;
 • проведення податкової перевірки, застосування санкцій, згідно з валютним і податковим законодавством, або ж відшкодування сум, сплачених більше суми податків.
Кожна ситуація вимагає особливої уваги, саме тому наші юридичні послуги включають в себе розробку індивідуального плану для врегулювання податкових суперечок і податкових завдань.

Оскарження рішень податкових органів здійснюється по – новому:

Законом України від 16.01.2020 № 466-IX вносяться зміни до статті 56 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), стосовно оскарження рішень контролюючих органів.

Так, строк на адміноскарження рішення ДПС, як і раніше, становить 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Однак, тепер у платників податків, що пропустили цей строк з поважних причин, з’явилась можливість подати клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копії підтверджуючих документів поважності причин такого пропуску (за наявності).

Подати таке клопотання можна протягом 6-ти місяців з дати закінчення пропущеного строку для подачі скарги. Скарги на рішення територіальних органів ДПС подають до центрального органу ДПС.

Крім того, ст. 56 ПКУ доповнена новим п. 56.31, за яким до контролюючого органу, який прийняв оскаржувальні рішення відносно нерезидентів, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, можуть бути подані скарги щодо:

- рішення про взяття на податковий облік нерезидента;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання у порядку, передбаченому п.п. 141.4.2 п. 141.1 ст. 141 ПКУ;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання у порядку, передбаченому п.п.117.1 та 117.4 ст. 117 ПКУ;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання, передбаченого п.п. 133.3 ст. 133 ПКУ.

У разі прийняття контролерами рішення про відмову у задоволенні скарги щодо нерезидентів, платник може оскаржити рішення територіального органу ДПС, звернувшись до контролюючого органу вищого рівня.

Інформація з Інтернету.